środa, 18 września 2013

Łapiąc każdą okazję

Przypadek rządzi moim życiem. Ten wniosek jest dosyć oczywisty, zważywszy na to wszystko, co mnie spotyka.
Jadąc na Memoriał Wagnera do Płocka miałam zapewnioną akredytację foto. I tyle. Nic ponadto. Przypadkowo w barze spotkałam dawnego trenera, który był akurat na szkoleniu wraz ze swoim kumplem. Jestem towarzyska, więc automatycznie się przysiadłam, żeby pogadać o dawnych czasach. Potem podziękowałam za rozmowę, poszłam złożyć zamówienie i w trakcie płacenia sami do mnie podeszli, proponując mi zaproszenie na bankiet Burmistrza Płocka na cześć Złotej Drużyny. Okazja się pojawiła, więc ją przyjęłam.
Ubrałam się, umalowałam, zamówiłam taksówkę i pojechałam.
Na początku nieco skrępowana, rozkręcałam się coraz bardziej. Pierwszy shot z Hajzerem? A czemu nie! Sam zaczął rozmowę w kolejce po alkohol! O! A Pan to jest dziennikarzem z Polsatu? Jak miło!
W międzyczasie mój trener się upił(tak, poszłam jako jego osoba towarzysząca), więc około drugiej w nocy wyruszyłam na poszukiwanie jedzenia- żeby nie umrzeć przy stoliku u boku pijanego faceta. A fe! Stojąc przy garze z zupą zagadał do mnie mężczyzna. Uprzejmie stwierdził, że zupę może polecić i pokazał, że sam ją aktualnie spożywa. Zaryzykowałam, a rozmowa sama pociągnęła się dalej. Dopiero po godzinie zapytał "A czy ty w ogóle wiesz, kim ja jestem?". Zgodnie z prawdą odparłam, że nie mam bladego pojęcia. Okazał się jedną z najważniejszych osób w polskim sporcie. I mnie polubił.
Następnego dnia dostałam wejściówkę "vip". Teraz może pojadę na ME. Kto wie, co będzie dalej?

Ludzie sądzą i sądzić będą, że robię coś wyjątkowego. Łapówki w gotówce lub seksie? Podziękuję, nie dla mnie. Aczkolwiek taką propozycję także na tym bankiecie otrzymałam i nie skorzystałam.
Sekret tkwi w tym, że lubię poznawać ludzi i lubię z nimi rozmawiać. Nie ważne czy młodsi, czy starsi, po prostu rozmawiam, żartuję, uśmiecham się. Jestem sobą, a szanse pojawiają się same. Potem wystarczy je złapać i dobrze wykorzystać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz